Matemaatikud arutlevad õpilaste loova mõtlemise arendamise üle

Tänavuse kokkusaamise peamiseks aruteluteemaks on õpilaste tunnetuslike pädevuste arendamise võimalused. "Paraku on sageli nii, et lapsi õpetatakse lihtsalt teatud algoritme täitma," selgitas ürituse üks korraldaja, Tartu Ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna dotsent Tiit Lepmann. "Aga on vaja, et inimene õpiks tulevikus ise uusi teadmisi avastama, mitte ainult äraõpitut passiivselt kasutama."

Õpetajate kokkusaamisel arutletakse veel matemaatika rolli üle infoühiskonnas ning selle üle, kuidas soodustada teadmiste hindamise kaudu õpilaste loova mõtlemise arengut.

Kahepäevasel üritusel esinevad ettekannetega nii õpetajad, ainedidaktikud kui ka avaliku sektori esindajad. Teiste hulgad astuvad üles Riigikogu kultuurikomisjoni liige Helmer Jõgi, Tartu linna haridusosakonna juhataja Boris Goldmann ja matemaatika-informaatikateaduskonna dekaan professor Mati Kilp.

Päevad lõppevad professor Gerhard Rägo mälestusmedali laureaatide nimetamisega. Medal antakse silmapaistvate teenete eest õpetajatöös, õppemetoodilise kirjanduse, programmide, õppetehnika jms väljatöötamise ning tõhusa kaasabi osutamise eest matemaatika õpetamise täiustamisel Eesti koolides.

Matemaatikaõpetajate 36. üleriigiline kokkusaamine on pühendatud selle algataja, professor Olaf Prinitsa 85. sünniaastapäevale.

Ürituse ajakavaga saab tutvuda veebisaadressil: http://www.htg.tartu.ee/?&sub=math09a.

Lisainfo: Tiit Lepmann,TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna dotsent, tel +372737 5864, mob +372 514 3836, e-post:tiit.lepmann@ut.ee

Mehis Tuisk
TÜ pressiesindaja