Matemaatilise statistika professor Krista Fischer valiti akadeemikuks

Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu istungil valiti matemaatika ja matemaatilise statistika alal akadeemikuks Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Krista Fischer keskendub oma teadustöös põhiliselt biostatistikale ja statistiliste meetodite rakendamisele epidemioloogias ning kliinilistes uuringutes, aidates prognoosida epideemiate kulgu suuremates rahvarühmades. Samuti on tema teadustöö tihedalt seotud geneetikaga – nii aitab see näiteks hinnata inimeste haigestumisriske nende geneetiliste tegurite alusel.

Krista Fischer on rahvusvahelise biomeetriaühingu juhtkomitee liige ning kuulub ka Eesti matemaatika- ja statistikaseltsidesse. Alates sellest aastast on ta Tartu Ülikooli senati liige. Krista Fischer on koroonapandeemia algusest saati olnud valitsust nõustava COVID-19 teadusnõukoja liige ning koroonaviiruse leviku teemal meedias aktiivselt sõna võtnud.

2019. aastal pälvis Krista Fischer kollektiivi liikmena Eesti Vabariigi teaduspreemia keemia ja molekulaarbioloogia alal. Tema juhendamisel on kaitstud 18 magistri- ja neli doktorikraadi.

Uusi akadeemikuid valitakse iga kahe või kolme aasta tagant. Tänavu suvel otsustati valimine välja kuulutada ka matemaatika ja matemaatilise statistika alal. Kandidaatide esitamise õigus on Eesti ülikoolidel, teadusasutustel ja -seltsidel ning loomeliitudel ja -ühendustel.

Lisateave: Krista Fischer, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor, 737 5496, krista.fischer@ut.ee