MEEDIAKONVERENTSIL UURITAKSE MEEDIA KONTSENTRATSIOONI MÕJU AJAKIRJANDUSKULTUURILE

Tartus toimuval konverentsil arutletakse, kas ja kuidas mõjutab meediaomandi kontsentreerumine tasakaalu meedia äriliste ja avaliku huvi teenimise eesmärkide vahel ning kuivõrd see mõjutab ajakirjanike sõltumatust. "Tähtis on küsida, millised on ohud arvamuste mitmekesisusele meedias, miks näiteks mõned teemad avalikust diskussioonist üldse puuduvad ja kuidas on välisinvesteeringud mõjutanud kohalikke ajakirjanduskultuure," põhjendas TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna professor ning EJTA juhatuse liige Epp Lauk teema olulisust. Tema sõnul on konverentsil käsitletav Eesti kontekstis tähtis ka seetõttu, et meediaturu kontsentreerumine tähendab vähenevat hulka töökohti.

Konverentsi välisesinejatest võib esile tõsta Kanada Carletoni Ülikooli Ajakirjanduskooli direktorit Chris Dornani, kes räägib meediaomandi arengutest ja probleemidest Kanadas ning Kaunase Vytautas Magnuse Ülikooli dotsenti Auk¨e Balčytienet, kes teeb ülevaate väliskapitali mõjust ajakirjanduskultuurile Baltimaades. Lisaks astuvad konverentsil üles Euroopa Parlamendi liige Marianne Mikko, Tele2 AS e-kommertsi direktor Andres Jõesaar, Eesti Ajakirjanike Liidu esimees Marica Lillemets ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hõbemägi.

EJTA aastakoosoleku peateemaks on Euroopa ajakirjandushariduse kvaliteedistandardid ning tulevik. Konverentsi teisel päeval võetakse vastu nn Tartu deklaratsioon, mis sisaldab EJTA raamides välja töötatud Euroopa ajakirjandushariduse kvaliteedikriteeriume. "Tartu deklaratsiooniga ühinenud koolidele tähendab see kvaliteeditemplit, mille hoidjaks on EJTA," ütles Lauk.

Konverentsi töökeeles on inglise keel, konverents toimub TÜ ajaloo muuseumis. Konverentsi toetavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu NordPlus Neighbourhood programm, Haridus- ja Teadusministeerium, ajaleht Postimees jt.

INFO: Katriin Visamaa, TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakond, tel 515 1608, konverentsi kodulehekülg

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist