Mentorid lükkasid Starter Tartu tiimidele uue hoo sisse

Sel semestril toimus äriideede arendusprogrammi Starter Tartu mentorite tagasiside karussell veebi teel ja kestis nädal aega. Mentorite tagasiside karussell, mis on Tartu Ülikooli Startup Labi korraldatava programmi üks etapp, annab tudengitiimidele suurepärase võimaluse saada oma äriidee kohta ausat tagasisidet ja soovitusi.

18.–26. märtsini sai mentoritelt tagasisidet 12 tudengimeeskonda, kes püüavad leida uudseid lahendusi igapäevastele probleemidele, olgu need seotud siis maasikakorjamise, koerte tervise, metsaistikute kasvatamise, ajajuhtimise, toidu, keskkonnahoiu või muuga. Kuulajaks ja arengunõu jagajaks oli seekord 19 mentorit eri valdkondadest ja iga tiim sai oma idee arendusest rääkida kolme mentoriga. Kokku toimus ligi 40 kohtumist, kus jagati ka uusi vajalikke kontakte.

Starteri programmi mentorid on Eesti (idu)ettevõtlusmaailmas tuntud inimesed, kellel on suur kogemuste pagas paljudest projektidest. Nagu varemgi, oli mentorite seas ka Startup Labi programmi vilistlasi, kes on ise sama tee kunagi läbi käinud. Juriidilistes küsimustes pakuvad tiimidele nõuandeid infotehnoloogiaõiguse magistrandid, kes tegutsevad Legal Clinicu nime all.

Ettevõtte Proekspert äriarendaja ning mentor Katre Purga sõnas, et Starteri tiimidele mentoriks olemine on tore vaheldus igapäevatööle. „See annab mulle võimaluse näha uusi huvitavaid vaatenurki ja pakkuda tiimidele tuge, noored aga saavad proovida tiimidünaamikat kiires äriarenduses. Iga mentorsuhe kiirendab idee arengut ja ehk jääb nii mõnigi eksisamm tänu sellele tegemata,“ ütles Purga.

Startup Labi juhi Maret Ahoneni sõnul on mentorinädal üks Starter Tartu programmi pöördepunkte, mis aitab meeskondadel leida kitsam fookus ning saada toetust ja positiivset kriitikat. „Olen mentoritele väga tänulik, et nad on valmis pühendama oma aega ja tähelepanu Starteri tiimidele, sest üks mentorsuhe võib muuta kogu elu,“ lausus Ahonen.

Tudengitiim PocketTour, mis soovib luua reisimisel kasutatavat virtuaalse giidi rakendust, tõi esile kolm tagasiside karussellilt kõrva taha pandud põhitõde:

• leia potentsiaalsed partnerid,
  • õpi sügavuti tundma valdkonda, milles tegutsed,
  • tunne oma klienti ja turunda vastavalt.

Tagasiside karussellil osalesid mentorid Andres Vaher, Anneli Ohvril, Ants-Oskar Mäesalu, Evgenia Trofimova, Juta Kuhlberg, Kaisa Hansen, Kaisa Kopliste, Kalev Külaase, Kaspar Kuus, Katre Purga, Laur Lõhmus, Marelle Ellen, Markus Lember, Merit Valdsalu, Rimante Valancauskaite, Sven Parkel, Taavi Tamm, Triin Kask ja Vaido Mikheim. Starter Tartu korraldajad tänavad neid kõiki.

Startup Lab on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna allüksus, mis pakub tegevuspõhist ettevõtlusõpet ja eelinkubatsiooniteenuseid. Äriideede arendusprogrammiga Starter Tartu liitunud meeskonnad osalevad töötubades, kuhu on kaasatud ettevõtjad ja iduettevõtlusmaastikul kogenud mentorid.

Starter Tartu programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee