Metsaülikooli fookuses on terviseteadlikkus ja tervislikud eluviisid
Kolmapäevast, 19.–23. augustini kogunevad sada inimest Käärikule metsaülikooli, et süvenenult käsitleda teemat, mis meid kõiki igapäevaselt puudutab – tervis.
„Meie eesmärk on rääkida eelkõige mitte haigustest ja nende ravimisest, vaid just sellest, mida teha, et arstist rohkem eemale hoida. Kuidas hoida tervist, tervislikku eluviisi kõige laiemas mõttes, seda väärtustada ja arendada nii üksikisiku kui ühiskonna tasemel,” rääkis tänavuse programmitoimkonna juht, Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.
Metsaülikoolis käsitletakse nii tervise tähendust, tervislikke eluviise ja terviseteadmisi kui ka näiteks erinevaid sõltuvusi ning vaimset tervist. Kindlasti pakuvad pinget ka teemad „Mis on Eesti mehel viga?“ ja „Tervis müüb“.
Kõne alla tuleb näiteks tervise mõiste muutumine ajas. Räägitakse, mis on tervis ning mida tähendab „olla terve“. Räägitakse ka IT-st, mis muudab asjad mõõdetavaks, nii ka e-tervise. Üha enam koguvad populaarsust seadmed, mille abil on võimalik monitoorida keha- ja terviseparameetreid, sellest tulenevalt arutletakse, kuidas teha tehnoloogiad inimesesõbralikumaks.
Metsaülikoolis osalejate hulgas on Eesti meditsiini tippspetsialistid, tervishoiukorraldajad, teadlased, üliõpilased ja teised teadmis- ning väitlushuvilised.
„Võimalus süveneda nelja päeva jooksul koos valdkonna tippasjatundjatega ühteainsasse teemasse on suur luksus, mida tänapäevasel kiirel ja pinnapealsel ajastul üha vähemaks jääb. Just see annab metsaülikoolile tema kordumatu väärtuse,” rõhutas Maimets.
Kääriku metsaülikool toimub juba üheteistkümnendat korda, traditsiooni alustajateks Eestis olid Mare ja Rein Taagepera.
Tutvu kavaga http://www.metsaylikool.ee/mu-2015.
Lisainfo: Toivo Maimets, TÜ rakubioloogia professor, metsaülikooli programmitoimkonna juht, tel: 5277002, e-post: toivo.maimets [ät] ut.ee.