Milline tulevik ootab heaoluriike?

Neljapäeval, 26. aprillil esineb Tartu ülikoolis avaliku loenguga Turu ülikooli sotsiaalpoliitika professor Heikki Ervasti.

Loengus "Future of the Welfare State" (Heaoluriigi tulevik) analüüsib Ervasti muutusi Euroopa riikide sotsiaalpoliitikas, hoiakuid heaoluriigi suhtes ja vaeb võimalikke tulevikustsenaariumeid.

Kasutades Euroopa sotsiaaluuringu andmeid vaadeldakse inimeste individuaalsete ja ühiskondlike tegurite mõju inimeste väärtustele ja hoiakutele. Käsitletakse ka majandusliku jõukuse, solidaarsuse, sotsiaalse kapitali ja religiooni mõju.

Heikki Ervasti on Turu ülikooli sotsiaalpoliitika professor. Ta on spetsialiseerunud tööturu, avaliku arvamuse ja väärtuste võrdlevale uurimisele.

Loeng on avalik, oodatud on kõik huvilised! Loeng toimub 26. aprillil kell 14.15 Lossi 36, ruum 214.

Lisainfo: Mare Ainsaar, TÜ sotsiaalpoliitika teadur, 737 5936, mare.ainsaar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja