Minister tunnustas rahvusvaheliste olümpiaadide tublimaid

Reedel, 30. septembril tunnustas minister Jaak Aaviksoo Tartus, AHHAA teaduskeskuses rahvusvahelistel võistlustel edukalt esinenud õpilasi ja üliõpilasi.

Kutsutute hulgas on seitse vastset TÜ üliõpilast, kes 2011. aasta suvel saavutasid rahvusvahelistel olümpiaadidel medalit väärinud tulemuse. Need on arstiteaduskonda õppima asunud Anu-Liis Laar, Katrina Sepp ja Uku-Laur Tali ning füüsikatudengid Andres Jaanson, Kristian Kuppart, Madis Ollikainen ja Ants Remm.

Rahvusvahelistel olümpiaadidel võistelnud Eesti õpilaste edukuse aluseks on kindlasti nende kompetentne ettevalmistus ja juhendamine. Sellesse on märkimisväärse panuse andnud Tartu Ülikooli õppejõud, teadurid, doktorandid ja üliõpilased.

2011. aasta rahvusvaheliste olümpiaadide medalistide mentorid Tartu Ülikoolist olid prof. Jaak Kikas (füüsika), prof. Renate Pajusalu (lingvistika), dots. Uno Mäeorg ja Vladislav Ivani¨t¨ev (keemia), Sulev Kuuse, Kalle Kipper ja Maarja Soomann (bioloogia), Karin Hellat, Siiri Velling, Rudolf Bichele ja Marit Puusepp (loodusteadused), Urve Kangro ja Oleg Ko¨ik (matemaatika), Edgar Sepp (geograafia), Tõnis Eenmäe (astronoomia).

Lisainfo: Ene Örd, TÜ teaduskooli projektijuht, tel 737 5580, ene.ord@ut.ee

Anneli Miljan