Mis takistab välistudengite lõimumist?

Välisüliõpilased kannavad olulist rolli, aidates kaasa nii teaduse levikule kui ka arengule, sest koos nendega jõuavad siia teistsugused kogemused ja vaated probleemide lahendustele. Kahjuks jääb paljude välistudengite potentsiaal kasutamata, kuna Eestisse paikseks jäämisel on omajagu takistusi.

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsus oma esimesse taskuhäälingu saatesse viis välismaalasest üliõpilasesindajat rääkima avameelselt sellest, kui lihtne või keeruline oli kandideerida Tartu Ülikooli ja tulla Eestisse elama. Saatekülalised jutustasid, kuidas välistudeng siin elamispinna leiab, ning analüüsisid lõimumist meie ühiskonda ja selle peamisi takistusi. Kõneldu põhjal võib esile tuua peamised mured, millega välisüliõpilased on Eestis kokku puutunud.

Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis

Klassiruumi pilt

Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppe infotund 2024

linnavaade