Narratiiviuurijad said Põhjamaade toetuse

Narratoloogia all mõistetakse mis tahes erinevate jutustuste ja lugude uurimist. 1990. aastatel kujunes narratoloogiast kiiresti arenev uurimisvaldkond, mille areng põhjustas teadmise plahvatusliku juurdekasvu erinevates teadusharudes ning lõi silla sotsiaal- ja humanitaarteaduste vahele. Suuremal või vähemal määral on kirjandus- ja keeleteadus, kunstiteadus, ajalooteadus, psühholoogia, sotsioloogia ja muudki teadusalad mõjutatud 1990. aastate "narratiivsest pöördest".

Tänapäeva narratiiviteooria on hargnenud eri harudeks - kognitiivne, feministlik, etniline, historiograafiline, transmediaalne, konstruktivistlik narratoloogia, sotsio- ja kübernarratoloogia jne. Marina Gri¨akova sõnul tegeleb tema koordineeritud uurimisrühm interdistsiplinaarse narratoloogiaga, mis on Eestis suhteliselt uus suund. "See võiks Põhjamaade humanitaarteadlaste koostööd edendada ning sellele sünergiat lisada." ütles Gri¨akova.

NordForsk toetab võrgustiku tööd kolme aasta jooksul ligi 2 miljoni krooniga. Peale Põhjamaade esindajate on võrgustiku partnerid veel Harvardi Ülikooli ja Ohio osariigi ülikooli (USA), Hamburgi ja Freiburgi ülikooli (Saksamaa) ning Haifa Ülikooli (Iisrael) teadlased.

Vaata ka võrgustiku kodulehte: http://www.hum.aau.dk/~scharfe/nnns/index.htm

Lisainfo: TÜ vanemteadur Marina Gri¨akova, tel 737 5223, marina.grisakova@ut.ee

Anneli Maaring