Narva kolledž sihib rahvusvahelisi tudengeid

Tartu Ülikooli Narva kolledž, mis on aastaid võõrustanud rahvusvahelisi vene keele suvekoole, astus sammu edasi ja avas uue venekeelse magistriõppekava, mille alusel koolitatakse vene keele võõrkeelena õpetajaid.

Vene keele võõrkeelena õpetamise magistriõppekava valmis eelmise aasta lõpus ja vastuvõtt sellele on juba alanud. Tartu ülikooli Narva kolledži direktori Marek Sammuli sõnul on uus õppekava jätk pikaajalisele rahvusvahelisele täienduskoolitusele Narvas, kus on osalenud grupid USA-st, Prantsusmaalt ja Suurbritanniast.

„Magistriõppekava on suunatud suuresti rahvusvahelistele õppijatele, kellele Narva pakub võimalust täiendada end turvalises keskkonnas, Euroopa Liidus, aga venekeelses keskkonnas, ja väga heade õppejõudude juhendamisel ühes Euroopa paremas ülikoolis. Usun, et ka Eestis pakub vene keele õpetaja karjäär inimestele huvi,“ rääkis Sammul.

Kolledži õppedirektor Ingrid Vetka näeb õppijate hulgas kaht suuremat rühma välisüliõpilasi: esiteks venekeelsetest riikidest pärit tudengid, kellele õppekava lõpetamine annab võimaluse liikuda Euroopa Liidu tööturule, teiseks lääneriikide üliõpilased, kes ei saa oma koduriigis vajaliku tasemega keeleõpet, et kvalifitseeruda vene keele õpetajaks.

Õppekava pakub Vetka kinnitusel võimalusi ka Eestist pärit õppijatele. „Ennekõike vene emakeelega üliõpilastele, kuna venekeelse kõrghariduse omandamise võimalusi Eestis on küllaltki vähe. Neile üliõpilastele, kes soovivad siirduda pärast lõpetamist tööle Eesti koolidesse ja omandada Eesti õpetajakutse, saame pakkuda lisaks tasulisi kursusi: intensiivset eesti keele õppe programmi ja seejärel õpetajakoolituse alusmoodulit eesti keeles,“ rääkis Vetka.

Uut õppekava eristab olemasolevatest spetsialiseerumine vene keele õpetamisele, mis tähendab, et vene kirjanduse õpetamine jääb selle raamidest välja. „Olemasolevad vene keele õpetamise haridust andvad õppekavad Eestis on suunatud kohalikule turule ja on valdavalt tasuta,“ selgitas Vetka. Narva kolledži eesmärk on pakkuda tasulist õpet võõrkeelsel õppekaval, et suurendada ka välisüliõpilaste võimalusi.

Sisseastumise eeltingimuseks ei ole omandatud haridus vene filoloogias.

Uudis põhineb Põhjaranniku 21. jaanuaril avaldatud artiklil ja on avaldatud ajakirjaniku loal.