Narva kolledži direktoriks valiti tagasi Katri Raik

23. novembril valiti senati istungil Tartu ülikooli Narva kolledži direktoriks tagasi Katri Raik, kelle juhtimisel on kolledžist kujunenud Eesti vene õppekeelega koolide õpetajate hariduskeskus. Tänaseks on kolledž omandanud olulise rolli Ida-Virumaa haridus- ja arendusküsimustes kaasarääkijana.

Raigi sõnul on kolledžil mitmeid prioriteetseid tegevusi, millega uuel direktori ametiajal süvitsi tegeleda. Lisaks kolledži kui tervikliku õpetajakoolituskeskuse jätkuvale arendamisele peab Raik oluliseks kvaliteetse eesti- ja venekeelse täienduskoolituse edendamist kohalikul turul ja Venemaal. „Olulised märksõnad tulevikuplaanides on ka vene keele kui võõrkeeleõppe ja  mitmesuguste koostööprojektide edendamine Venemaa ülikoolidega, samuti õppekava(de) arendamine,“ räägib Raik. Hiljuti avatud uue õppehoone valguses peab Raik väljakutseks arendada sellest Eesti idapoolseim esinduslik konverentsi- ja seminarikeskus. „Samuti soovime jätkata piirilinnas kõige paremas mõttes rahvaülikooli-tüüpi tegevust, näiteks kohaliku ajaloo, eesti kultuuri ja tuntud inimeste tutvustamist nii koolilastele kui ka täiskasvanutele,“ räägib Raik kolledži lähiaastate visioonist.

Direktori valimiseks moodustatud ekspertkomisjoni hinnangul on Katri Raigi tugevusteks mitmekülgne juhtimiskogemus ning silmapaistev edukas töö Narva kolledži juhtimisel perioodidel 1999-2007 ning 2009-2012.

Aastatel 1991-1999 on Katri Raik töötanud Tartu ülikoolis erinevatel administratiivsetel ametikohtadel ja juhtinud TÜ Narva kolledžit aastatel 1999-2007 ning alates 2009. aastast praeguseni. Aastatel 2006-2007 töötas Katri Raik Tartu ülikooli haridusteaduskonna dekaanina ning aastatel 2007-2009 haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantslerina. Lisaks on ta töötanud lühiajaliselt EV Riigikantseleis avaliku halduse büroo juhatajana.

Lisainfo: Katri Raik, Tartu ülikooli Narva kolledži direktor, tel: (+372) 515 3394, e-mail: katri.raik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja