Narva kolledžis räägitakse uutest metoodikatest keeleõppes

Emakeele selts ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut korraldavad neljapäeval, 6. novembril algusega kell 12 Tartu ülikooli Narva kolledžis eesti keele metoodika päeva.

Eesti keele metoodika päev on Ida-Virumaa haridusvaldkonna töötajatele suunatud üritus, kus põhiliselt käsitletakse uusi metoodikaid keeleõppes.

Üritus toimub esmakordselt, ent Narva kolledži direktori Katri Raigi sõnul on neil ka edaspidi eesmärk kutsuda regulaarselt kokku maakonna eesti keele ja eesti keele kui teise keele õpetajaid. „Me püüame toetada õpetajaid uute metoodiliste lähenemiste leidmisel, et eesti keele õpe meie maakonnas muutuks tõhusamaks ja huvitavamaks. Meie maakonna noortest 80 protsenti on vene kodukeelega ning eesti keele õppe tõhusus on endiselt üks põhikooli suurimaid väljakutseid. Nii kinnitavad viimased haridusuuringud“.

Esmakordselt toimuv üritus algab kell 12.00 plenaarettekandega, kus teemal „Sõnad ja grammatika kui tööriistakast“ esineb ülikooli vanemteadur, tuntud ja tunnustatud keele- ja kirjandusteadlane Tiit Hennoste. Seejärel jätkub töö eesti keelele, meediale ja kirjastusele pühendatud töötubades.

Keele ja meedia töötubades esinevad Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi esindajad Katrin Kern, Külli Habicht ja Kersti Lepajõe ning Tallinna ülikooli lektor Katrin Aava. Kirjanduse töötoas esinevad kirjandusteadlane ja raamatute koostaja Maarja Vaino ning ajakirjanik ja tõlkija Ilona Martson. Kavas on ka kirjastuse Avita õpetajatele suunatud arvutiprogrammi „E-tund“ tutvustamine.

Eesti keele metoodika päev toimub Tartu ülikooli Narva kolledžis. Täpsem kava ja lisainfo leiab Tartu ülikooli Narva kolledži kodulehel: www.narva.ut.ee/et/uritused/eesti-keele-metoodika-paev.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja