Narva kolledžis toimub Läänemere-ülese koostöö konverents

Tänatoimub Narva kolledžis konverents "Innovatsioon regionaalsel tasandil – võti majanduskasvuks Läänemere piirkonnas", mille peateema on kõrgkoolide, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ning kohalike omavalitsuste roll Läänemere piirkonna arengus ning Euroopa Liidu Läänemere strateegia rakendamisel. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39289","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Konverentsil arutlevad Balti riikide, Põhjamaade ning Loode-Venemaa esindajad koostöövõimalusi kõrgkoolide, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ning kohalike omavalitsuste vahel, otsides uusi efektiivseid ja innovaatilisi teid, kuidas suurendada regioonide konkurentsivõimet kasutades klastreid ja teisi võrgustikutöö vorme.

"Rahvusvaheline kogemus kinnitab, et era- ja riikliku sektori ning teadusasutuste koostöö võimaldab kõige paremini arendada ettevõtlust, luua juurde töökohti ja kokkuvõttes tõsta piirkondlikku konkurentsivõimet," selgitas Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse Tartu haru juht Madis Kanarbik konverentsi tagamaid. "Põhjala riigid on täheldanud, et eriti tulemuslik võib taoline koostöömudel olla piiriregioonide arendajana," lisas Kanarbik

Konverentsi üks kesksematest teemadest on Läänemere regionaalarengu piiriülesed aspektid. Kuna Läänemere piirkonna konkurentsivõime tõstmine on ka üheks Euroopa Liidu Läänemere strateegia eesmärgiks, siis asetab see konverentsi laiemasse raamistikku, andes võimaluse otseselt kaasa rääkida piirkonna tuleviku kujundamises.

"Riigi strateegiaid vaadates on selge, et Eestile on täna oluline regionaalselt tasakaalustatud areng ning sellega seoses ettevõtlus, eriti inimeste ettevõtlikkus. Selgelt eristuvad regioonid on Tallinn ja Tartu, mida tunnetavad teravalt kõik Tartu Ülikooli regionaalsed kolledžid. Seetõttu olemegi koondunud, et luua vastav võrgustik edendamaks oma "kodu"-piirkondi ning see konverents on samm edasi sektorite vahelise koostöö edendamises väljaspool suuremaid keskusi," ütles konverentsi kaaskorraldaja Mai-Liis Palginõmm Narva kolledžist.

Konverentsi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koostöös Tartu Ülikooli Narva kolledži ja Pärnu kolledži, Viljandi Kultuuriakadeemia ning Peipsi Koostöö Keskusega.

Konverentsi on võimalik jälgida ka internetis: http://www.narva.ut.ee/otseylekanne

Lisainfo:
Aleksei Ivanov, Narva kolledži infospetsialist, tel 5829 6984
Triin Oppi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis kommunikatsiooninõunik, tel 521 3226

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja