Narva lasteülikool tuleb koolivaheajal Tartusse

Tartu Ülikooli Narva kolledži lasteülikool tuleb kolmandat korda Tartusse. Loengud toimuvad koolivaheajal 21.-22. märtsil Tartu Ülikooli peahoones nõukogu saalis ja algavad mõlemal päeval kell 12. Ekskursioon Narva toimub 23. märtsil. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38829","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Lasteülikool pakub loenguid teemadel, mida koolis pole aega õpetada ja millest lapsevanemad ei oska rääkida. Lektoriteks on akadeemik ja Tartu Ülikooli endine rektor Peeter Tulviste, TÜ Narva kolledži Eesti ajaloo lektor Kaarel Vanamölder, geoloog ja TÜ tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura ning astronoom Tõnu Viik.

Lasteülikooli ootame Tartu kandi lapsi vanuses 8−12 aastat. Kuna kohtade arv on piiratud, tuleks eelnevalt registreeruda http://www.narva.ut.ee/693993. Võimalik vaadata ka loengute otseülekandeid: http://www.uttv.ee

Siiani on tuntud inimestest lasteülikoolis loenguid andnud näiteks Ene Ergma, Peeter Tulviste, Alar Karis, Rein Raud, Peep Lassmann, Sulev Mäeltsemees, Hardo Aasmäe, Hardo Pajula, Aivar Kriiska, Juku-Kalle Raid, Indrek Tarand, Jaak Aaviksoo, Maaja Vadi, Birute Klaas, Jaak Kikas, David Vseviov, Urmas Tartes, Anzori Barkalaja, Randar Tasmuth, Kristiina Tõnnisson, Ivar Leimus, Martin Vällik, Marju Lauristin.

Lasteülikool avati Narvas aastal 2007, hiljem laieneti Tartusse ja Tallinnasse. Narvas toimuvad loengud terve õppeaasta jooksul nädalavahetustel, Tallinnas sügisvaheajal ja Tartus kevadvaheajal.

Narva Lasteülikool on saanud teaduste populariseerimise auhinna ja kuulub Euroopa Lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli toetab SA Archimedes.

Narva kolledž on õpetajaid, noorsootöötajaid, ettevõtjaid ja kohaliku omavalitsuse ametnikke koolitav õppeasutus, kus õpib ligikaudu 700 üliõpilast ning iga aastal antakse täiendkoolitust rohkem kui 1200 inimesele.

Lisainfo: Aet Kiisla, Narva Lasteülikooli projektijuht, tel 56 608 626, aet.kiisla@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja