Narva lasteülikooli Tartu loengud olid näoga mere poole

21. ja 22. märtsil on Tartu ülikooli peahoonesse oodatud teadmishimulised lapsed, sest toimumas on Narva lasteülikooli loengud. Rõõmuga alustame oma loengusarja merekultuuriaasta vaimus. Esmaspäeval algavad loengud kell 12, teisipäeval kell 13.

Seekord on teemadering ja esinejaskond üsna kirju. Heldur Suun räägib purjekaga ümber maailma reisimisest ja hariduse kasulikkusest sellises ettevõtmises. Loeng toimub koostöös merekultuuriaasta haridusprogrammiga.

Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste mõtiskleb õpetajate ja nutitelefonide teemal, rahvastikuteadlane Mare Ainsaar räägib, mis teeb lapse õnnelikuks, füüsik Piia Post tutvustab ilma ennustamist.

Loengud toimuvad Tartu ülikooli peahoone senati saalis.

Esmaspäeval algavad loengud kell 12, teisipäeval kell 13. Loengutesse oodatakse Tartu kandi lapsi vanuses 8-12 eluaastat.

Kogu vajalik info ja registreerimine www.narva.ut.ee/lasteylikool.

Sel õppeaastal nagu varemgi toimub 10 loengut Narvas terve õppeaasta jooksul, neli sügisvaheajal Tallinnas ja neli kevadvaheajal Tartus.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu ülikooli Narva Kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab hasartmängumaksu nõukogu.

Vaata loengute salvestusi UTTV keskkonnas (www.uttv.ee).

Heldur Suun

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"1550594","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Margus Pedaste

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"1550595","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]