NATO küberkaitsekeskus korraldab koos Tartu ülikooliga õigusalase seminari

17. ja 18. veebruaril 2014 toimub Tartu ülikoolis seminar „Low Intensity Cyber Operations – The International Legal Regime“.

Seminari korraldamisel osalevad ka Baltimaade rahvusvahelise õiguse aastaraamat, Eesti välispoliitika instituut ja Ameerika Ühendriikide meresõjakolledži Stocktoni rahvusvahelise õiguse uuringute keskus.

Seminari paneeldiskussioonide teemad hõlmavad küsimusi strateegilistest huvidest küberruumis ja rahvusvahelises õiguses, riikide suveräänsusest küberruumis ning vaenulikele küberrünnakutele reageerimise võimalustest. Tartu ülikooli teadlastest esinevad ettekannetega professor Lauri Mälksoo, dotsent René Värk, professor Jaan Ginter ning Erki Kodar.

Üritusest osavõtt on kutsetega, osalejaid on Hiinast, Valgevenest, Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Hollandist, Venemaalt, Sloveeniast, Suurbritanniast ja Ameerika Ühendriikidest. Seminari arutelude põhjal kirjutatavad artiklid avaldatakse Baltimaade rahvusvahelise õiguse aastaraamatus.

Tutvu konverentsi programmiga NATO küberkaitsekeskuse kodulehel.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja