Neuroloogide talvekool toob Tartu ülikooli 18 riigi noored spetsialistid

1.–3. märtsini kogunevad Tartu ülikooli kliinikumis Euroopa noorte neuroloogide talvekoolis 40 noort neuroloogi 18 riigist, et osaleda liigutushäirete teemalistel loengutel, praktilistel patsientide demonstratsioonidel ja ajulahangutel.

Tartu ülikooli neuroloogia dotsendi Pille Taba sõnul saavad noored neuroloogid Tartus toimuvas talvekoolis professionaalse ülevaate erinevatest liigutushäiretest. „Talvekooli esimene päev on pühendatud parkinsonismile, teine päev hüperkineesidele ja kolmas päev spetsiifilistele probleemidele nagu kõnnaku-, une- ja kognitiivsed häired,“ sõnab Taba, lisades, et oluliseks osaks on talvekoolis ka praktilised kliinilised koolitused rahvusvaheliste ekspertide juhendamisel ja ajulahangud Londoni ajupanga patoloogiaprofessori Tamas Reveszi läbiviimisel.

Osalejad esitavad ka oma haigusjuhtusid ning analüüsivad neid. Lektoritena osalevad 15 liigutushäirete tippspetsialisti Euroopast, sh professorid Londonist, Pariisist, Barcelonast, Lissabonist, Napolist ja Milanost. Kursuse direktor on L. Puusepa nimelise neuroloogide ja neurokirurgide seltsi president Pille Taba.

Rahvusvaheline liigutushäirete selts (Movement Disorders Society) on korraldanud Euroopa suve- ja talvekoole viie aasta jooksul, viimati 2012. aastal Pariisis. Tänavune talvekool toimub Movement Disorders Society ja Eesti liigutushäirete seltsi koostöös.

Rohkem informatsiooni talvekoolist leiad siit.

Lisainfo: Pille Taba, Tartu ülikooli neuroloogia dotsent, tel: 51 89 319, e-mail: Pille.Taba@kliinikum.ee;
Mereli Kivi, tel: 523 7785, e-mail: mereli@lapub.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja