Nikolai Maimi päeval premeeriti Vikipeedia konkursi „Eestikeelne õigusteaduskond 100‟ võitjaid

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, Eesti Advokatuuri ja Notarite Koja Vikipeedia konkursil „Eestikeelne õigusteaduskond 100‟ premeeriti parimaid artiklikirjutajaid. Auhinnad anti üle 26. veebruaril Tartu Ülikoolis peetud konverentsil, mis oli pühendatud õigusteaduskonna esimese dekaani Nikolai Maimi sünniaastapäevale.

Konkurss toimus 4. oktoobrist 2019 kuni 27. jaanuarini 2020 Vikipeedia keskkonnas. Konkursi eesmärk oli täiendada Vikipeediat õigusalaste artiklitega ja muuta õigusterminite selgitused hõlpsamini kättesaadavaks. Osaleda said Tartu Ülikooli õigusteaduskonna üliõpilased ja õppejõud ning Eesti Advokatuuri ja Notarite Koja liikmed.

Konkursile esitati 43 õigusalast vikiartiklit, osalejaid oli 41. Preemiafondi 1600 eurot olid välja pannud Eesti Advokatuur ja Notarite Koda.

Konkursi peaauhinna ja preemia 500 eurot võitis õigusteaduskonna teise aasta üliõpilane Karl Joonas Kendla, kes koostas põhjaliku artikli „Õiguskaitsevahend‟. Võidutekst oli kirjutatud väljendusõpetuse aine ülesandena.

„Vikipeedia artiklit kirjutades peab teema olema endal niivõrd selge, et ka valdkonda mitte tundev inimene mõistaks artikli sisu. Selliselt õpib autor ise teemat võimalikult lühidalt ja ühemõtteliselt selgitama,‟ ütles Kendla ning lisas, et ta on ka palju teisi Miljon+ projekti raames koostatud Vikipeedia artikleid lugenud ja peab seda väärt ettevõtmiseks.

Auhinnalise koha said veel
• kolmanda aasta üliõpilane Enel Tubin – 2. koht artikli „Varaühisuse varasuhe‟ eest (preemia 400 eurot);
• teise aasta üliõpilane Hanna-Liisa Moks – 3. koht artikli „Notariaalne tõestamine‟ eest (300 eurot);
• teise aasta üliõpilane Madlenne Timofejev – 4. koht artikli „Korteriomand‟ eest (200 eurot);
• teise aasta üliõpilane Keity Härm – 5. koht artikli „Ostueesõigus‟ eest (200 eurot).

Žüriisse kuulusid õigusteaduskonna esindajatena professor Gaabriel Tavits, professor Marju Luts-Sootak ja professor Aleksei Kelli, Eesti Advokatuuri esindajatena Imbi Jürgen ja Elmer Muna ning Notarite Koja esindajatena tegevjuht Eve Strang ja jurist Kaitti Persidski.

Vikipeedia konkurss „Eestikeelne õigusteaduskond 100‟ oli üks neljast õigusteemaliste Vikipeedia artiklite konkursist, mille korraldasid Tartu Ülikooli õigusteaduskond, Eesti Advokatuur, Notarite Koda, Tartu Ülikooli Sihtasutus ja MTÜ Wikimedia Eesti.

„Neljal õigusalaste Vikipeedia artiklite konkursil kirjutati kokku 181 artiklit, mida on Vikipeedias vaadatud juba üle 100 000 korra. Seega võib öelda, et nende artiklitega on antud oluline panus eesti õigusterminoloogia arendamisse ja õigusteaduskonnas uuritavatesse õigusvaldkondadesse,“ ütles õigusteaduskonna doktoriõppe programmijuht ja õiguse ajaloo dotsent Merike Ristikivi, kes oli ühtlasi üks Vikipeedia konkursside korraldajatest.

Vikipeedia konkurss „Eestikeelne õigusteaduskond 100‟ oli ühtlasi viimane konkurss õigusalaste Vikipeedia artiklite konkursside sarjast, mis oli korraldatud EV 100 ja Miljon+ raames.

Tutvu ka eelmistel konkurssidel „Eesti õigus‟, „Eesti notariaat 25‟ ja „Eesti Advokatuur 100‟ kirjutatud artiklitega.

Lisateave: Merike Ristikivi, TÜ õigusteaduskonna doktoriõppe programmijuht ja õiguse ajaloo dotsent, 737 5396, merike.ristikivi@ut.ee