Noore teadlase preemia pälvis TÜ teadlane Bruno Mölder

Neljapäeval, 16. detsembril andis president Toomas Hendrik Ilves Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia, mille seekord pälvis Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituudi teoreetilise filosoofia teadur Bruno Mölder. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39087","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

"Bruno Mölder väärib tunnustust ka selle poolest, et ta tuli Eestisse tagasi pärast seitset õpinguaastat kokku neljas välismaa tippülikoolis ning rakendab nüüd omandatud teadmisi eesti filosoofide uute põlvkondade õpetamisel. Tema puhul on seega tegemist talentide kojutoomise hea näitega," märkis Bruno Mölderi noore teadlase preemia kandidaadiks esitanud professor Margit Sutrop oma soovituskirjas.

Bruno Mölderi tegevusvaldkonnaks on vaimufilosoofia, mis on üks analüütilise filosoofia peamistest valdkondadest. Vaimufilosoofia põhiküsimuseks on inimese vaimu ehk psüühika koht maailmas, mida on mõistetud loodusteaduslikust maailmapildist lähtuvalt.

Käesoleval aastal ilmus rahvusvaheliselt hinnatud teaduskirjastuses John Benjamins Publishing Company Bruno Mölderi mahukas monograafia, kus ta arendab interpretivistlikku positsiooni, esitades selle originaalse versiooni – omistusteooria.

Mölderi monograafia on edasiarendus tema doktoriväitekirjast, mille eest anti talle 2008. aastal Konstanzi maakonna parima dissertatsiooni preemia.

Lisaks teadustööle on Bruno Mölder vahendanud eesti keelde arvukalt analüütilisse filosoofiasse kuuluvaid tekste ning on õpetanud Tartu Ülikoolis epistemoloogia, metafüüsika ja vaimufilosoofia kursusi.

Lisainfo: Vabariigi presidendi kantselei avalike suhete osakond, tel 631 6229

Anneli Miljan