Noored otsivad koos tuntud asjatundjatega lahendusi digimaailma proovikividele

29. ja 30. novembril kohtuvad TÜ Narva kolledžis Eesti ja Põhjamaade noored valdkonna asjatundjatega, et ühiselt arutleda rahvusvahelisel konverentsil „Digital Youth 2018. Tulevik on nüüd” digimaailma murede ja nende lahenduste üle.

Konverentsi idee lähtub levinud arvamusest, et tänapäeva noored viibivad suure osa ajast nutiseadmetes ja internetis. Sellist käitumist peavad kõrvalseisjad sageli muret tekitavaks, kuna ei teata, millist mõju see noorte tulevikule avaldab.

„Paljud täiskasvanud muretsevad, et laste sage internetis viibimine segab nende ülejäänud elu. Tegelikult kuuleme vähe noorte endi arvamusi. Konverentsiga tahame just noorte mõtetele hääle anda,“ rääkis üks konverentsi põhikorraldajatest Maria Žuravljova.

Need mõtted ja lahendused, mille noored Narvas välja pakuvad, võetakse lähtepunktiks TÜ Narva kolledžis uute noorsootöötajate koolitamisel.

Kahepäevase konverentsi avab president Kersti Kaljulaid. Noortel aitavad sihte seada näiteks Soome haridustehnoloogia ettevõtte Mehackit Atelieri tegevjuht Heini Karppinen ja rahvusvaheliselt tunnustatud Soome programmeerija, lastekirjanik ja illustraator Linda Liukas. Liukas pälvis tänavu maineka auhinna, kui majandusajakiri Forbes valis ta 50 Euroopa tehnoloogiamaailma mõjutanud naise hulka.

Töörühmi juhivad eksperdid, kelle hulgas on revolutsiooniline juutuuber ja ettevõtja Victoria Villig, Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo ning SALTO noorte osaluse ja informatsiooni ressursikeskuse koordinaator, varem Austraalias Victoria Ülikoolis noorsootöö lektorina töötanud Martti Martinson.

Konverentsi teise päeva avab Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretär Dagfinn Høybråten.

Konverentsi korraldavad TÜ Narva kolledž koos Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis ja Eesti Noorsootöö Keskusega. Töökeel on inglise keel.

Lisateave:
Maria Žuravljova