Noored vene filoloogid kohtuvad TÜ rahvusvahelisel teaduskonverentsil

23.–25. aprillil korraldab Tartu Ülikooli slaavi filoloogia osakond traditsioonilise rahvusvahelise noorte filoloogide konverentsi.

Noorte filoloogide konverentsi avab 23. aprillil kell 12 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis loenguga Venemaa Riikliku Ülikooli Kõrgema Majanduskooli teadlane Konstantin Polivanov. Lisaks esitletakse avamisel möödunud aasta konverentsi materjale sisaldavat kogumikku "Vene filoloogia 21".

Konverents on jaotatud kahte sektsiooni: kirjandus- ja keeleteaduslik. Noored teadlased käsitlevad konverentsil nii keskaja kui ka tänapäeva vene kirjandust, samuti teksti intertekstuaalset analüüsi, vene keele etümoloogiat, grammatikat ning tõlkimis- ja õpetamisprobleeme.

Esinejaid on lisaks Eestile Venemaalt, Valgevenest, Itaaliast, T¨ehhist, Poolast, Lätist, Saksamaalt jt riikidest. Kokku saab kuulata ligi 60 ettekannet.

Konverentsi ettekannetele on oodatud kõik huvilised. Ettekandeid peetakse ruumides Näituse 2 - 207 (vene kirjanduse sektsioon) ja Näituse 2 - 202 (vene keele sektsioon).

Konverentsi toetavad Eesti Kultuurkapital ja TÜ filosoofiateaduskond. Noorte filoloogide konverentsi korraldatakse alates 1963. aastast.

Keeleteaduse sektsiooni kava.doc

Kirjandussektsiooni kava.doc

Lähemat infot konverentsistsaab TÜ Slaavi filoloogia osakonnast telefonil 737 6352.

Lisainfo:
Dmitri Ivanov, konverentsi kirjandusteadusliku sektsiooni peakorraldaja, e-post Dmitri.Ivanov@ut.ee
Sirje Kupp, konverentsi keeleteadusliku sektsiooni peakorraldaja, e-post Sirje.Kupp@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja