Noori oodatakse osalema äriideede võistlusel

Kutsume kõiki õpilas- ja tudengimeeskondi osalema Lõuna-Eesti suurima noorte äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoorus, mis toimub 12. detsembril Spark Hubis. Äri- ja projektiideid saab registreerida 9. detsembri südaööni Tartu Ülikooli Startup Labi kodulehel.

Vähemalt pooled meeskonnaliikmed peavad olema õpilased või üliõpilased. Kümme parimat meeskonda pääsevad finaali, mis leiab aset 29.–31. jaanuarini toimuval Baltimaade suurimal ärifestivalil Startup Day.

Iga meeskond saab eelvoorus oma idee esitlemiseks kolm minutit aega ja seejärel vastab žürii küsimustele. Eelvoorus võib esitlus olla nii inglise kui ka eesti keeles, kuid finaalis tuleb ideed tutvustada inglise keeles.

Finaalvõistlusele Startup Dayl pääsevad kümme edukaimat meeskonda. Võiduauhindade seas on näiteks pääs Riias toimuvale ärifestivalile Techchill, rahaline preemia Tartu Linnavalitsuselt ja Startup Labi eriauhinnad.

Kaleidoskoobi finaali parim Starter Tartu tiim saab võistelda üleriigilisel Starteri äriideede võistlusel, mille võitja saab pääsme ärifestivalile Artic 15.

Aasta tagasi võitis Kaleidoskoobi võistluse meeskond Trit, kes esitles ideed muuta tõlketeenuste tellimine lihtsamaks. Triti platvormil saavad kliendid kiiresti hinnangu selle kohta, kui palju aega ja raha töö valmimiseks kulub. Lisaks leiab Triti algoritm igale projektile kõige sobivama ja pädevama vabakutselise tõlkija, võttes arvesse mitmesuguseid kriteeriume, näiteks tõlkija kogemust ja tööde kohta saadud tagasisidet. Nüüdseks on Tritist saanud toimiv ettevõte.

Lisainfo ja Kaleidoskoobi eelvooru registreerimislink on Startup Labi kodulehel. Programmi Starter toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, TÜ Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja