Noorsootöö õppekava lõpetajatel on nüüd tööturul veelgi rohkem võimalusi

28. aprillil anti Tartu Ülikooli Narva kolledžile noorsootöötaja 6. taseme kutse andmise õigus. See tähendab, et Narva kolledži noorsootöö bakalaureuseõppekava lõpetajad saavad koos Tartu Ülikooli diplomiga noorsootöötaja 6. taseme kutse, mis annab eeldused edukaks tegutsemiseks õpitud erialal.

Kutse kehtib kogu elu ja annab õppekava lõpetajatele tööturul lisaväärtuse. Ülikoolile tähendab see tunnustust ja kinnitust, et õppekava vastab tööturu vajadustele ning on ajakohane.

Noortevaldkonnas on töövõimalusi endiselt palju ja 2018. aasta OSKA aruandes hinnati valdkonna tööjõuvajadust kasvavaks. Eestis on noorsootöö teenuste pakkujate arv järjekindlalt suurenenud – praegu tegutseb 780 huvikooli, 281 noortekeskust, 74 noorteühingut jne. Lisaks leiavad noorsootöötajad tööd kohalikes omavalitsustes ning riigi- ja sihtasutustes, mis korraldavad ja koordineerivad noortevaldkonna teenuseid. Aasta-aastalt kasvab ka erasektoris tegutsevate noorsootöö korraldajate osakaal. Kokku on valdkonnas üle 9000 töötaja.

Narva kolledži uus noorsootöö õppekava on aluseks nüüdisaegsele teadust ja praktilist elu siduvale õppele ning selle eesmärk on koolitada uuendusmeelseid noorsootöötajaid, kes oskavad töötada digiühiskonna noortega. Paindlik õppekorraldus võimaldab ühitada töö- ja pereelu.

Loe noorsootöö õppekava kohta Tartu Ülikooli Narva kolledži veebilehelt.