Õieiluga kevadesse – botaanikaaias tähistatakse saabuvat aastaaega näitusega

25. märtsini saab Tartu Ülikooli botaanikaaias toimuva näitusega „Oodates kevadet" kevade saabumist tähistada.

„Ootame kõik pikisilmi kevadet, kuid vaatamata kevadkuule märtsile me õues kevadet päriselt veel ei näe. Kuigi märke õhus juba on,” sõnas näituse korraldaja Tiiu Tõnson.

„Püüame omalt poolt kevade saabumise aega lühendada, pakkudes botaanikaaia näitusel vaatamiseks ajatatud õieilu. Näitusel saab tutvuda enam kui 30 tulbisordiga, õitsevad ka nartsissid, sibuliirised, kobarhüatsindid. Samuti leiab üllatustaimi,” lisas Tõnson.

Taustaks lilledele on välja pandud fotod vaadetega TÜ botaanikaaiast, meenutades eelmise aasta kevadet ning suve.

Kasvuhoonetes jätkavad õitsemist orhideed, mis samuti kevadist meeleolu loovad.

Näitus „Oodates kevadet" jääb TÜ botaanikaaias avatuks 25. märtsini iga päev kell 10-17.00

Näituse külastamine botaanikaaia piletiga.

Lisainfo: Tartu Ülikooli botaanikaaed, 737 6180, botaed@ut.ee, botaanikaaed.ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist