Õigusteaduse üliõpilased annavad tasuta õigusabi

Tartu ülikooli üliõpilaste tasuta õigusbüroo avab oma uksed 2. märtsil ning jätkab tegevust 25. aprillini 2015.

Vastuvõtt õigusbüroos toimub esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval kell 16–19 ja laupäeval kell 10–13 Tartus Näituse tn 20 ruumis 115.

Õigusnõu hakkavad andma TÜ õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid ning see on kõigile tasuta.

Tudengite õigusbüroo juhendaja, TÜ kriminaalprotsessi lektori Andreas Kanguri sõnul suunavad abivajajaid õigusteaduskonna tudengite juurde ennekõike maakohus, politsei, sotsiaalhoolekanne ning kohalikud omavalitsused. Lisaks leidsid juriidilise nõu vajajad tee õigusbüroosse ka ise või läbi tuttava soovituse.

Kangur tõdes, et järjepidev büroo töö on end nii erinevates institutsioonides kui ka linnarahva hulgas juurutanud. TÜ õigusteaduskonna tudengite juriidilist nõu hinnatakse kõrgelt ning nende töö kvaliteeti peetakse võrdseks teiste tasuliste juriidilist nõu pakkuvate büroodega.

Soovijail tuleb end eelnevalt registreerida telefonil 737 5299 või e-maili teel juuraabi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja