Olümpiaad selgitas parimad vene kirjanduse tundjad

5.-6. märtsil toimus Tartu Ülikoolis üleriigiline vene kirjanduse olümpiaad vene õppekeelega gümnaasiumiõpilastele. Võitjaks tunnistati  Tallinna Juudi Kooli õpilane Valentina Appolonova.

Olümpiaad teemal „Sõda ja sõjaväelaste olmeelu 19. sajandi vene proosas“ toimus kahes voorus ning lõppvooru valis žürii koosseisus vene kirjanduse dotsent Lea Pild, vene kirjanduse lektorid Tatjana Stepaništševa ja Roman Voitehhovitš välja poolsada paremat vene kirjanduse tundjat.

Olümpiaadi žürii esimehe Lea Pildi sõnul oli lõppvooru põhiliseks ülesandeks sõjateemat käsitleva tekstifragmendi analüüs. "Katkendid olid pärit 19. saj tuntud prosaistide - Lev Tolstoi, V. Garšini ja A. Bestužev-Marlinski teostest. Õpilased näitasid üles head vene kirjanduse klassikute teoste tundmist ning oskust analüüsitavasse tekstifragmenti süveneda," ütles Pild.

Esimese koha vääriliseks tunnistati Tallinna Juudi Kooli õpilane Valentina Appolonova (juhendaja F. Gabovitš); teiseks jäi Jõhvi Vene Gümnaasiumi õpilane Jana Krivorukova (juhendaja V. Pavelkovitš) ja kolmanda koha pälvis Alina Vereštšagina Narva Humanitaargümnaasiumist (juhendaja E. Dunajeva).

Üritust toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ning  kirjastus „Avita“.

Lisainfo: Lea Pild, vene kirjanduse dotsent, lea.pild@ut.ee

Anneli Miljan