Ööraamatukogu avab sessiperioodil uksed

23. maist on ülikooli raamatukogu koostöös Tartu ülikooli üliõpilaskonna sihtasutusega avatud kahel nädalal esmaspäevast neljapäevani tavapärasest kolm tundi kauem: 23.–26. maini kell 9–01 ja 30. maist 2. juunini kell 9–01.

Kuni kella üheni öösel on tudengite kasutuses kõik valdkonnasaalide avakogud, rühmatööruumid, kojulaenutus, arvutitöökohad, 2. korruse suur saal ja mõnus õpikeskkond.

Füüsiliseks tegevuseks ja meeleolu tõstmiseks saab mängida palli siseruumidesse mõeldud Cubey-seadmes. Pallimängupuur on leiutis, mis on tehtud tudengitelt tudengitele ning mille peamine eesmärk on pakkuda positiivset emotsiooni aktiivse mängu kaudu.

Lisaks korraldatakse tudengitele raamatukogus 30. maist 2. juunini infootsingumäng, kus võitjat ootab auhind.

Sel ajal kui raamatukogu tagab tudengitele „vaimset toitu“, hoolitseb üliõpilaskonna sihtasutus kehakinnituse eest öistel tundidel, pakkudes raamatukogu fuajees kohvi ja snäkke. Meele ja keha lõõgastuseks on kohal massöörid, toimub zumba tantsutund ning Improteater Ruutu 10 etendus.

Taas on kogu ööraamatukogu ajal 2. korrusel ruumis 186 avatud ka lastetuba Nimmik-Nummik, kuhu lapsevanemad saavad tulla õppima koos lapsega. Esmaspäevast neljapäevani kell 17–20 hoolitsevad laste eest TÜ raamatukogu töötajad ning üliõpilaskonna sihtasutuse liikmed.

Lastetuppa on toodud arendavaid ja lõbusaid mänguasju ning raamatuid, mängida saab erinevaid mänge. Laste soovitatav vanus on 2–7 aastat. Lastetoa teenus on tasuta.

Rohkem infot leiad Facebookist

Olga Einasto, TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja