Õpilased tõid Balti informaatikaolümpiaadilt kolm medalit

28. aprillist 3. maini peeti Poolas Balti informaatikaolümpiaad, kus võistlesid Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Norra, Rootsi ja Soome võistkonnad. Koju toodi üks hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Võistkonna ühe juhendaja, Nortal AS süsteemiarhitekti Targo Tennisbergi sõnul oli Eesti võistkonna esitus viimase seitsme aasta tugevaim. Andres Unt sai koguarvestuses 10. koha eest hõbemedali ning Oliver Nisumaa ja Kristjan Kongas pälvisid oma tulemuste eest pronksmedalid.

„Kui liita riikide punktid, siis olime üheksa riigi seas neljandad,“ sõnas Tennisberg, lisades, et rõõmu tasuks tunda ka selle üle, et Eesti õpilaste keskmine tase oli teinud kvaliteedihüppe, mis annab lootust järgmisel aastal tulemusi veel parandada.

Õpilastest kuulusid Eesti võistkonda Andres Unt, Kristjan Kongas, Rao Zvorovski ja Oliver Nisumaa Tallinna reaalkoolist, Toomas Tennisberg Tartu kesklinna koolist ja Simmo Saan Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Ühtlasi said selgeks rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi koondise liikmed. 19.–26. juulini Kasahstanis toimuval olümpiaadil esindavad Eestit Andres Unt, Oliver Nisumaa, Kristjan Kongas, Simmo Saan ja Toomas Tennisberg.

Võistkonna teine juhendaja oli Tartu ülikooli teadur Konstantin Tretjakov.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, informaatikaolümpiaadi žürii esimees, e-post: targot@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja