Õpilased valisid TÜ teaduskooli aasta kursuse

Tartu ülikooli teaduskooli 2015. aasta kursuseks valiti õpilaste hinnangute ja teaduskooli komisjoni otsusega kursus „Eesti meditsiin – ajalugu ja tänapäev“.

Alates 2014. aastast kuulutab teaduskool õpilaste hinnangute alusel välja aasta kursuse. Tänavu oli õpilastel võimalik oma hinnanguid anda 36 teaduskooli kursusele. Vastavalt aasta kursuse statuudile kandideerivad parima kursuse tiitlile lõpuks siiski vaid need kursused, mille tagasisideküsitlusele vastamise protsent on vähemalt 50. Sellised kursusi jäi lõpuks sõelale viis. Valiku aluseks olev kõigile õpilastele saadetud küsimustik koostati väidetena 10-pallises skaalas, kus minimaalne hinnang „1“ tähistas väitega mitte nõustumist ja „10“ väitega täielikku nõustumist. Kõige kõrgema keskmise hinnangu 9.15 punkti kogus kursus „Eesti meditsiin – ajalugu ja tänapäev“. Kõigi teaduskooli kursuste keskmine tulemus oli 8,39 punkti 10-st võimalikust.

Kursust „Eesti meditsiin – ajalugu ja tänapäev“ viiakse igal aastal läbi auditoorselt, kuid sellel on ka e-õppe tugi TÜ keskkonnas Moodle, kus paiknevad kursuse õppematerjalid, foorumid, õppepäevade registreerumisvormid ja testid. Vastutav õppejõud on TÜ arstiteaduskonna tudeng Triin Luha ning õppetööd viivad läbi arstiteaduskonna õppejõud ja tudengid, kes tutvustavad koolituspäevadel erinevaid meditsiini erialasid ja teemasid. Kursuse läbiviimist toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Üks õpilane iseloomustas tagasisides meditsiinikursust järgmiselt: „Meeldiv oli kuulata inimeste juttu, kes reaalselt sellel erialal tegutsevad ja see tekitas soovi kindlasti just seda eriala õppima minna. Kursus oli väga kasulik ka seetõttu, et omandatud teadmisi sai edukalt bioloogiaolümpiaadil kasutada. Ainuke asi, mida muuta võiks on see, et kursus võiks olla pikem. Tõesti, see oli väga huvitav ja seetõttu oleks tahtnud veel rohkem tundides osaleda.“

Aasta kursuse valimise komisjoni kuulusid teaduskooli direktor Viire Sepp, õppetöö spetsialist Natalia Nekrassova ja haridustehnoloog Ly Sõõrd.

Ly Sõõrd tõi Eesti meditsiini kursuse juures välja ka kõrge lõpetamise taseme, sõnades: „93,6% alustanutest lõpetas selle kursuse tunnistusega, mis on üks kõrgemaid TÜ teaduskooli kursuste hulgas.“

Palju õnne aasta kursuse läbiviijale!

Lisainfo: Viire Sepp, TÜ teaduskooli direktor, e-kiri: viire.sepp@ut.ee, tel: 7375890.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja