Õpioskuste veebiseminari „Õppides loon ennast“ saab jälgida veebis

Esmaspäeval, 12. jaanuaril toimub TÜ haridusuuenduskeskuses (Lossi 38) järjekordne veebiseminar. Seekord on fookus õpioskustel. Kell 15-17 tutvustab Marje Kuslap Rakvere gümnaasiumist õpilastele mõeldud kursuse "Õppides loon ennast" metoodikat ja kogemusi.

Seminari kantakse otse üle haridusuuenduskeskuse Youtube´i kanalis. Kaugosalejatel on samas võimalik ka küsimusi esitada ja kommenteerida.

Toimunud veebiseminarid õpetaja ajakasutusest ja kiusamise vähendamise praktikatest koolis on järelvaadatavad haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse veebilehel; tulemas on jätkuseminarid õpioskuste arendamise teemal, õpimotivatsiooni kujundamisest, huvitavast matemaatikast ning õppimist toetavast koolikultuurist.

Veebiseminar toimub riikliku õppekava rakendamise projekti raames. Projektis „Riikliku õppekava rakendamine õpikogukondade meetodil“ osaleb 12 kooli üle Eesti.

Õpikogukond on võrgustik, mis tegutseb selleks, et õppida üksteise praktikast. Lisaks 12 projektikoolile on projekti infopäevadele, veebikursustele ja webinaridele teretulnud osalema kõigi Eesti koolide õpetajad.

Projekti „Riikliku õppekava rakendamine koolides õpikogukondade meetodil“ käivitas haridus- ja teadusministeeriumi tellimisel ülikooli haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskus 2014. aastal. Projektiga toetatakse õppekavauuenduste – läbivate teemade, lõimingu ning õppimist toetava hindamise põhimõtete rakendamist Eesti koolides. Vt lähemalt: http://www.curriculum.ut.ee/et/oppekavauuendused.

Lisainfo: Inga Kukk, projektijuht, tel 5546444, e-post inga.kukk@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja