Orhideenäitusega algab pidu troopikas

Eesti vabariigi suurejoonelise sünnipäeva järel ja naistepäeva eel kutsub Tartu ülikooli botaanikaaed orhideenäitusele „Pidu troopikas“, mis kestab 2.–11. märtsini.

Üheksandat korda korraldataval näitusel on väljas üle 70 õitsva orhideeliigi ja -sordi. „See igakevadine näitus on oodatud sündmus nii lillesõprade kui ka orhideehuviliste seas,“ rääkis botaanikaaia aednik Astrid Lepik. „Osa neist hullutab oma magusa aroomi ja osa värvikireva õiega, teised on arglikud ja tagasihoidliku välimusega.“

Näitusel leidub nii kodude aknalaudadelt tuttavaid isendeid kui ka selliseid, mida pole varem nähtud. Vaatajaid ootavad näiteks vandad, paelkingad, tsümbiidiumid, dendroobiumid ja epidendrumid. Välja on pandud ka veenuseking, mis on Eesti aasta orhideeks valitud kauni kuldkinga (Cypripedium calceolus) lähedane sugulane. „Kuigi maailmas on umbkaudu 35 000 liiki orhideesid, jõuab näitusele neist vaid murdosa,“ nentis Lepik.

Orhideenäituse ajal on botaanikaaia kasvuhoonetes teisigi vahvaid õitsejaid, näiteks india tunbergia, brasiilia feihoapuu, begooniad, tõlvlehikud, Megaskepasma erythrochlamys ja kanntaimed.

Näitusega samal ajal kestab VI erakollektsionääride orhideekonkurss. Sellel osalevate orhideede seast valivad kauneima välja külastajad.

Kõigil huvilistel on võimalik kauneid orhideesid kaasa osta, näituse ajal müüb neid botaanikaaias Jardin OÜ.

Orhideenäitus „Pidu troopikas“ on Tartu ülikooli botaanikaaia kasvuhoonetes avatud 2.–11. märtsini iga päev kell 10–17. Huvilistele toimub 3. ja 10. märtsil kell 13 temaatiline ekskursioon. Näitust saab külastada ja ekskursioonidel osaleda botaanikaaia piletiga.

Lisainfo: Astrid Lepik, TÜ botaanikaaed, aednik, 737 6180, 523 1376, www.botaanikaaed.ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik