Orhideevõistluse võitja on selgunud

Tartu ülikooli botaanikaaia 9. orhideenäituse „Pidu troopikas“ raames toimunud erakollektsionääride orhideevõistlusel võistlesid omavahel 9 hobiaednikku, kellest parimaks osutus sel aastal Riina Põldmaa.

„Konkursile olid oodatud osalema kõik hobiaednikud, kel on kodus kasvamas ja õide puhkenud mõni haruldane, huvitav või lihtsalt ilus orhidee ning kes soovisid seda kõike ka teistega jagada,“ rääkis orhideenäituse korraldaja Astrid Lepik.

„2018. aasta orhideenäituse võitjaks ja külastajate lemmikuks ostustus Riina Põldmaa uhke nelja õiega orhidee Paphiopedilum, teise koha pälvis Janne Orro Psychopsis papilio var. alba ja kolmandale kohale tuli Piret Petolai orhidee Paphiopedilum 'Pinocchio',“ lisas Lepik.

Orhideekonkursi esikolmik selgitati välja orhideenäitust külastanud rahvahääletuse tulemusena. Võitjale, samuti II ja III koha saanud taime omanikule kingib TÜ botaanikaaed auhinnaks kaunid orhideetaimed. Lisaks said kõik konkursil osalejad aastaringse vabapääsme TÜ botaanikaaia kasvuhoonetesse.

Tartu ülikooli botaanikaaia populaarne orhideenäitus toimus 2018. aastal juba üheksandat korda, mida külastas 1774 inimest. Näituse raames korraldatav erakollektsionääride orhideevõistlus toimus kuuendat korda.

Lisainfo: Astrid Lepik, TÜ botaanikaaia aednik, 523 1376, astrid.lepik@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist