Orienteerumiskuu viib Lotmani radadele

Oktoober on ülikoolis orienteerumiskuu. Sel korral on see pühendatud maailmakuulsale semiootikule, Tartu Ülikooli vene kirjanduse professorile Juri Lotmanile, kelle sünnist täitub 2022. aasta veebruaris sada aastat.

Lotman sündis ja kasvas Peterburis, kuid pärast sealse ülikooli lõpetamist ei leidnud ta oma sünnilinnas tööd. Ent Tartu Õpetajate Seminar vajas õpetajat ja nii jõudiski Lotman 28-aastasena Tartusse. Tartust sai tema armastatud kodulinn kogu ülejäänud eluks ja Tartu Ülikoolis töötas ta 1954. aastast kuni oma elu lõpuni.

Ülikooli orienteerumisrada viib paikadesse, mis olid Lotmani jaoks ülikoolis ja Tartu linnas tähtsad. Orienteerumisrajale on semiootika lektor Silvi Salupere ja nooremlektor Katre Pärn rajapunktide teabe rikastamiseks lisanud Lotmani isiklikke ja kaasteeliste meenutusi ning põnevat pildi- ja videomaterjali.

Kuidas orienteerumine välja näeb?

Kui registreerid enda osaluse registreerumisvormil, saad oma tekkinud mõtted Tartu sümboli osas kirja panna. Kõigi osalejate vahel, kes on jaganud oma mõtteid Tartu sümbolist, loosime välja ülikooli meeneid.

Kui raatsid, jaga pilti toredast hetkest orienteerumisrajal Facebooki sündmuse lehel.

• Haara kaart ülikooli peahoone (Ülikooli 18), Delta keskuse õppe- ja teadushoone (Narva mnt 18), Biomeedikumi (Ravila 19), ülikooli raamatukogu (W. Struve 1) või Vanemuise 46 õppehoone valvelauast. Soovi korral saad kaardi ka nutitelefoni laadida.
  • Enne rajale minekut tutvu leppemärkide süsteemiga.
  • Rajal on kokku 20 kontrollpunkti, mida võib läbida endale sobivas järjekorras.
  • Kontrollpunkti jõudes pildista seal olevat ruutkoodi. Selleks laadi oma telefoni ruutkoodi (QR-koodi) lugemise rakendus või kontrolli, kas telefonikaameral on vajalik funktsioon olemas.
  • Rada kulgeb majade vahel, tänavatel, rohealadel jm avalikus ruumis. Ole liikluses ettevaatlik! Pane tähele, et mitmest rajal ette tulevast objektist (nt kõrged aiad, müürid, lillepeenrad või hekid) ei tohi otse üle minna. Samuti on keelatud siseneda eramajade või asutuste hoovidesse, kui need on tähistatud vastava leppemärgiga. Keeldu tähistavad märgid tunned kaardil ära jämeda musta joone (aed, müür) ning samblarohelise värvuse järgi.

Mõnusat kulgemist koos Lotmaniga sügiseses Tartus!

Juri Lotmani juubeliaasta ja järjest täieneva ürituste kavaga saad tutvuda veebilehel jurilotman.ee.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli uus arengukava