Paleontoloogid üle maailma kogunevad Eestisse

10.-19. juunil toimub pea tervet Eestit hõlmav UNESCO ja rahvusvahelise geoteaduste ühenduse korraldatav teaduskonverents „Vara- ja Kesk-Paleosoikumi revolutsioon“, mis keskendub 540 kuni 420 miljoni aasta tagusele Maa ajaloole.

Konverentsi keskmes on evolutsiooniline paleobioloogia ja paleobiogeograafia, elurikkus, paleokliima ja paleokeskkond. Paleontoloogid vaatavad tagasi eelkõige 540 kuni 420 miljoni aasta tagusele Maa ajaloole ning sel ajal toimunud olulistele elustiku- ja kliimamuutustele.

„Kuna Eesti on tuntud oma fossiilirikkuse ja erakordselt hästi säilinud kivististe poolest, külastavad konverentsil osalejad kahe ekskursiooni käigus geoloogiliselt huvitavamaid paiku Põhja-Eesti pangal ja Saaremaal, samuti tutvuvad põlevkivikihtidega Kiviõli karjääris,“ rääkis Tartu ülikooli paleontoloogia ja stratigraafia professor, konverentsi peakorraldajaid Tõnu Meidla paikadest, mida rahvusvahelistele paleontoloogidele tutvustatakse.

Konverentsil esinevad suuliste ja stendiettekannetega ligi sada teadlast üle kogu maailma – alustades Eestist ja lähiriikidest ning lõpetades näiteks Hiina, Jaapani, Austraalia, USA ja Kanadaga. Teadusettekanded peetakse Tartus Eesti biokeskuses Riia mnt 23b.

Konverentsi korraldavad Tartu ülikooli geoloogia osakond ja Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituut.

Infot programmi ja esinejate kohta leiab konverentsi kodulehelt.

Lisainfo: Tõnu Meidla, Tartu ülikooli paleontoloogia ja stratigraafia professor, konverentsi peakorraldaja, tel: 5144504, e-post: tonu.meidla@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja