Parimad abituriendid pürgivad Tartu ülikooli

Tartu ülikooli kandideerimiseks esitati tänavu üle 12 000 sisseastumisavalduse, neist ligi 9800 bakalaureuseõppesse. 67% Eesti parimatest koolilõpetajatest on oma dokumendid toonud just Tartu ülikooli.

Neist abiturientidest, kel vähemalt üks riigieksam sooritatud 90 või enama punkti peale, kandideerib Tartu ülikooli 61%. 100-punktise tulemusega riigieksameid teinutest ihkab ülikooli pääseda lausa 67%.

Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on väga rõõmustav, et kuigi gümnaasiumilõpetajate hulk väheneb, siis Tartu ülikooli kandideerijate akadeemiline tase järjest kasvab. „Näiteks aasta tagasi kandideeris Eesti parimatest riigieksami sooritajatest Tartu ülikooli 55%.“

Kokku esitati Tartu ülikooli kandideerimiseks 12 175 avaldust, neist bakalaureuseõppesse 9775, magistriõppesse 1990 ja doktoriõppesse 304. Kui magistri- ja doktoriõppe avalduste hulk püsib stabiilsena, siis bakalaureuseõppe avalduste hulk on võrreldes eelmise aastaga pisut väiksem, mis on aga gümnaasiumlõpetajate osakaalu vähenemist arvestades ootuspärane. „Hea meel on selle üle, et kõikidel bakalaureuseõppe õppekavadel on arvestatavad konkursid. Järelkonkursse ei korralda Tartu ülikool juba aastaid.“

Kõige enam avaldusi bakalaureuseõppes esitati õigusteaduse (881), arstiteaduse (624), majandusteaduse (553), informaatika (463) ja inglise keele ja kirjanduse (453) õppekavadele kandideerimiseks. „Informaatika õppekava tõus populaarsete õppekavade hulka on käesoleva aasta vastuvõtu üks suurimaid mustrimurdjaid,“ kinnitab Karo.

Suuremad konkursid olid psühholoogia (17,2), ettevõtluse ja projektijuhtimise (14,6), inglise keele ja kirjanduse (12,8), füsioteraapia (12,6) ning õigusteaduse (11,1) õppekavadele.

Eritingimustel soovivad Tartu ülikooli pääseda 1227 gümnaasiumi medaliga lõpetanut ja 161 olümpiaadil osalenut.

Kõik vastuvõetute nimekirjad avaldatakse hiljemalt 18. juulil SAISis. Kaja Karo paneb kõigile sissesaanutele südamele, et nad kindlasti kinnitaksid oma soovi Tartu ülikooli õppima tulla hiljemalt 20. juuliks.

Lisainfo:
Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee