Pärnus toimub kolmas Martensi rahvusvahelise õiguse suvekool

28. juulist 1. augustini toimub Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis kolmas Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikool, kus arutletakse Lääne ja Venemaa vaateid rahvusvahelisele õigusele.

„Suveülikooli läbivaks temaatiliseks niidiks on võrdlev rahvusvaheline õigus ehk siis küsimus sellest, kuidas käsitletakse rahvusvahelist õigust teoorias ja praktikas Venemaal, Läänes ja mujal,“ rääkis suveülikooli juhataja, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Suveülikoolis jagavad õppejõududena teadmisi Christian Tomuschat Berliinist, Erik Franckx Brüsselist, Vera Rusinova Moskvast ja William B. Simons Tartust.

Kursusel osaleb 22 tudengit erinevatest maailma riikidest, sh mitmed Venemaa ja rahvusvahelise õiguse probleemidega tegelevad rahvusvahelise õiguse doktorandid välismaa ülikoolidest.

Professor Mälksoo arvates on rahvusvaheline õigus loomulik ja hästi sobiv teema rahvusvaheliseks suveülikooliks: „Tartu Ülikooli ja antud juhul konkreetselt Pärnu linna kui Vene tsaaririigi juhtiva rahvusvahelise õiguse eksperdi, Friedrich Martensi sünnilinna ja Eesti suvepealinna lisaväärtuseks on see, et väga vähesed maailma ülikoolid suudavad pakkuda tõsiseltvõetavaid programme, mis hõlmaks nii Lääne kui Venemaa vaatenurki rahvusvahelisele õigusele. Tartu Ülikool aga teeb seda ja tänavu juba kolmandat korda.“

Professor tõdeb, et Venemaa ja Lääne vaatenurgad rahvusvahelisele õigusele võivad olla väga erinevad, eriti käesoleva aasta rahvusvahelise elu sündmuste valguses: „Ent seda olulisem on nende üle arutleda ja püüda neid mõista.“

Kursuse korraldajaks on TÜ CEURUS ja suveülikooli juhatajaks TÜ rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Lisainfo: Lauri Mälksoo, TÜ rahvusvahelise õiguse professor, tel: 737 6042, e-post: lauri.malksoo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja