Peeter Põllu stipendiumi pälvis TÜ magistrant Liina Lepp

30 000 krooni suuruse stipendiumi saaja Liina Lepp on Lüllemäe põhikooli inglise keele õpetaja, kes püüab oma koolis arendada õppiva kogukonna ideed ja usub mitteformaalse õppimise ideesse. Seetõttu on Liina kirjutanud ja läbi viinud projekte, mis aitaksid vähendada lõhet maa ja linna vahel ehk luua maalastele linnalastega võrdseid võimalusi.

Koos Liina Lepaga on õpilased külastanud Eesti eri paiku (Tartu, Tallinn, Pärnu jne), vaadanud teatrietendusi, käinud kinos, uisutamas, veekeskustes jne. Kooli õpikeskkonna parandamiseks on Liina kirjutanud mitmeid projekte – mänguväljaku, spordiinventari soetamise, laste mängumaja tarvis jms. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41340","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Alates 2007.a. õpib Liina Lepp TÜ haridusteaduskonna koolikorralduse eriala magistriõppes. Koolikorralduse programmijuhi Karmen Trasbergi sõnul on Liina juures tähelepanuväärne see, et ta toetab oma kursust hobi korras peetava e-portfoolioga ja on tekitanud erakordselt ühtehoidva ja eesmärgile fokusseeritud õpigrupi.

Stipendiumi taotluses kirjutas Liina Lepp, et loodab stipendiumi saades innustada ka teisi maakoolide õpetajaid edasiõppimisele ja teadustöö tegemisele.

Peeter Põllu stipendium loodi TÜ Sihtasutuse juurde haridusministeeriumi ja haridusteaduskonna initsiatiivil sel aastal seoses Peeter Põllu saabuva 130. sünniaastapäevaga. Stipendium jätkab õpetajakutse populariseerimise traditsiooni, millele panid aluse Tartu linnaomavalitsus ja Tartu Ülikool 1931. aastal, kui loodi toetusraha fond Peeter Põllu mälestuse jäädvustamiseks ja pedagoogika ala populariseerimiseks.

Lisainfo: Ruth Kotsar, tel 737 5852, 521 6820

Ande Etti