Piduliku seminariga tähistatakse TÜ hinnatud endise õppejõu Herman Mürgi 100. sünniaastapäeva

Dotsent Herman Mürk (1908-1988) oli Tartu Ülikooli õppejõud, kes õpetas aastatel 1944-1987 meteoroloogia üld- ja eriaineid ning üldfüüsikat. Temaga on koostööd teinud kõik eesti geograafid, meteoroloogid ja geofüüsikud ning paljud meedikud, kes Mürgi enam kui 40aastase õpetamiskarjääri jooksul ülikoolis õppisid.

Kuigi Mürk oli eelkõige õppejõud, oli tema teadustöö tunnustuseks see, et tema atmosfääri läbipaistvuse arvutamiseks mõeldud valemid ja tehnilised abivahendid leidsid tee venekeelsetesse monograafiatesse ning kõrgkooliõpikutesse. Herman Mürk oli ka 1964. aastal ilmunud, tänaseni kõige põhjalikuma eestikeelse meteoroloogiaõpiku "Üld-ja agrometeoroloogia" üks autoreid.

Seminari kava:
Avasõnad Andres Tarand
Piia Post: Eluloolisi fakte dotsent Herman Mürgist
Hanno Ohvril: Mürgi läbipaistvusvalemi saamisloost
Heino Mardiste: Herman Mürk - legendaarne geograafide õppejõud
Ain Kallis: Mürk üliõpilaste mälestustes

Pärast ettekandeid pakutakse suupisted ja jooke.
Kõik huvilised on teretulnud!

Toimumiskoht: TÜ füüsikahoone, Tähe tn 4, ruum 170; algus kell 12.15.

Lisainfo: Piia Post, TÜ Füüsika Instituut, piia.post@ut.ee, tel. 737 5552.

Ande Etti
TÜ pressiesindaja