Pilootprogramm Põhjanael avab teadusele ukse ärimaailma

Tartu Teaduspark, teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool lükkasid arenduspäevakuga hoo sisse unikaalsele teadussiirde pilootprogrammile Põhjanael. Põhjanaela eesmärk on toetada teadusmahukaid ettevõtteid, et viia need uuele tasemele. Selleks pakutakse osalevatele tiimidele rätseplahendusena valminud programmi ja ekspertidest nõustamistiimi tuge.

Üheksakuulise programmi toel aidatakse neljal tiimil jõuda turu- ja investorvalmiduseni. Unikaalseks muudab Põhjanaela kasutatav arendussprintide meetod ja Eesti parimatest mentoritest koosnevad meeskonnad, niiöelda unistuste äriarenduse meeskonna, kes iga tiimi nõustavad. Programmi vältel tekib tiimidel parem arusaamine turust, selgem ärimudel ning võimekus jõuda kiiremini turule positsioneerides oma toodet täpsemalt. Lõppeesmärk on olla valmis investeeringu kaasamiseks ja oma äri skaleerimiseks. See on esimene kord kui kaks ülikooli ja kaks teadusparki osalevad ühises programmis. Käesolev piloot keskendub riiklikult olulisele eesmärgile toetada pika arendustsükliga teadupõhiseid ideede kasvamist ärideks.

Tartu Ülikooli ettevõtluse nõustaja Aivar Pere tõi välja, et ülikool on viimase kahe aasta jooksul läbi eksperimentaal-arenduse fondi investeerinud teadusmahukatesse projektidesse üle 400 000 euro. „Põhjanael viib ülikoolide ja teadusparkide ühistegevused teadusmahuka ettevõtluse arendamisel uude ajajärku – tekib katkestusteta väärtusahel, kus koostöös viiakse ettevõtted investorvalmiduseni ehk aidatakse ületada nii öelda „surmaorg“”, lisas Pere.

Loe edasi teadus- ja ärilinnak Tehnopoli veebilehelt