Pisa ülikooli professori avalik loeng semantikast

Teisipäeval, 28. jaanuaril kell 9.30-10.30 peab Pisa ülikooli professor Alessandro Lenci Tartu ülikooli Philosophicumi ringauditooriumis (Jakobi 2–226) avaliku loengu teemal „Will Distributional Semantics Ever Become Semantic?“.

Kõigile keele- ja arvutihuvilistele mõeldud loengu võtmesõnadeks on distributiivne semantika, polüseemia, järeldused (ingl. k inference). Distributiivne semantika on arvutilingvistikas eelkõige leksikaalse semantika tööriist, mis võimaldab konstrueerida tähenduskirjeldusi sõnade esinemuse põhjal ulatuslikes tekstikorpustes. Ettekande käigus saab ülevaate distributiivse semantika olemusest, võimalustest ja rakendustest.

Alessandro Lenci peab loengu 25.–29. jaanuarini Tartu ülikoolis toimuva 7. Global Wordnet Conference'i raames. Vt ka konverentsi kodulehel esitatud kokkuvõtet.

Alessandro Lenci publikatsioonid käsitlevad eelkõige leksikaalse semantika, arvutisõnastike ja loomuliku keele töötluse teemasid.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja