PlasTEP kutsub: töötuba plasmatehnoloogia arendamisvõimalustest keskkonnakaitses

28. septembril 2012 ootab Tartu Ülikool koostöös rahvusvahelise projektiga PlasTEP kõiki huvilisi tutvuma plasmatehnoloogia rakendamisvõimalustega keskkonnakaitses.

„Töötoas keskendume erinevatele plasmatehnoloogiatele, mida saab kasutada heitgaaside töötlemiseks, lenduvate orgaaniliste ühendite vähendamiseks ja lõhnade eemaldamiseks,“ räägib PlasTEP projekti Tartu Ülikooli poolne koordinaator Indrek Jõgi.

Jõgi hinnangul on PlasTEP projekti näol tegemist olulise sammuga plasmatehnoloogia kasutamisvõimaluste teadlikkuse suurendamisel. „Projekt hõlmab endas viieteistkümne partneri teadmisi ja oskusi kaheksast riigist, mis annab meile võimaluse kasutada rahvusvahelist kogemustepagasit ning edendada seeläbi plasmatehnoloogia valdkonda puudutavat haridust ja tehnoloogilisi investeeringuid,“ räägib Indrek Jõgi.

Eesmärkide täitmiseks koondab PlasTEP enda alla kolm temaatilist tegevuspaketti, milleks on põlemisel tekkivate heitgaasides sisalduvate lämmastik- ja väävlioksiidide eemaldamine, lenduvate orgaaniliste ühendite ja osakeste eemaldamine ning saastunud vee puhastamine.

Jõgi sõnul on töötuba ehitatud üles foorumi vormis, andes oma valdkonna ekspertidele võimaluse kohtuda ning vahetada infot projektiga seotud ettevõtete esindajatega.

Töötuba toimub Tallinnas Hotel Metropolis (Roseni 13) 28. septembril algusega kell 9.00. Huviliste registreerimine toimub kohapeal alates kell 8.30. Töötoas osalemine on tasuta, sihtrühmaks ennekõike ettevõtted, kelle tegevus nõuab ohtlike saasteainete heitkoguste kontrolli all hoidmist. Täpse ajakava leiad http://www.plastep.eu/english/events/detailview/article/62/.

Lisainfo: Indrek Jõgi, Tartu Ülikooli vanemteadur, projekti TÜ poolne koordinaator, 737 5567, 5211 821, indrek.jogi [ät] ut.ee, www.plastep.eu