Põhjamaade ortopeedid peavad Tallinnas kongressi

Põhjamaade ortopeede ühendav organisatsioon NOF peab Tallinnas 1.–4.mail 56. kongressi. Kongressil osaleb ligi 500 arsti 25 riigist.

Tallinnasse tuleb esinema mitmeid maailmakuulsaid ortopeede, nende hulgas nt Chitranjan Singh  Ranawat (USA), kes on töötanud välja praegu igapäevases praktikas laialt kasutatava proteesitüübi. Dr Ranawat keskendub oma ettekandes liigesproteesimise kvaliteedi tagamisele, st kuidas tagada proteesimise häid kaugtulemusi.

Professor Stefan Lohmander Lundi ülikoolist Rootsist tutvustab luu ainevahetusega seonduvat ning artriidiproblemaatikat. Professor Lohmander on mitmete rahvusvaheliste teadusajakirjade toimetuskolleegiumi liige.

Kongressi korraldustoimkonna juhi, kliinikumi traumatoloogia-ortopeedia kliiniku juhataja dotsent Aare Märtsoni sõnul on NOFi otsus korraldada kongress Tallinnas viide Eesti usaldusväärsusele Põhjamaade kolleegide silmis. Konverentsi teaduskomiteed juhib dr Katre Maasalu SA Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Eesti Ortopeedide Selts on Põhjamaade Ortopeedide Seltsi liige alates 2008.aastast. NOFi kongressid toimuvad üks kord kahe aasta jooksul, seekordne kongress on arvult 56. Eelmine kongress oli 2010 aastal Taanis, järgmise kongressi korraldamise on oma õlule võtnud soomlased.

Kongressi on ühtekokku 30 sessiooni ja sümpoosiumi, Eesti teadlased astuvad üles 15 ettekandega, eraldi sessioonid on ka õdedele.

Kontakt ja info:
Kristi Tael