Populaarne "Matemaatika õhtuõpik" on tasuta allalaetav

Eelmisel aastal Hooandjas suure toetuse ja raamatupoodides lugejamenu osaliseks saanud "Matemaatika õhtuõpik" on tänasest tasuta allalaetav.

TÜ informaatika doktorant Kristjan Korjus, matemaatika doktorant Prantsusmaal Lyonis Juhan Aru ja TÜ semiootika ja kultuuriteooriate magistrant, kunstnik Elis Saar ütlevad raamatut tutvustades, et iseseisvaks lugemiseks mõeldud õhtuõpiku idee on selgitada, kust pärinevad gümnaasiumiastme matemaatika õppekavas esinevad mõisted ja meetodid ning kuidas neist mõelda: „Tihti oleme lisanud raamatusse seiku ajaloost ja argielust. Nii on õhtuõpiku eesmärk tuua matemaatika õppimisse rohkem rõõmu ja elulisust, näidata, kuidas „kuiv“ matemaatika võiks moodustada üsna kasuliku ning huvitava osa igaühe elust.“

Tänasest on see igale matemaatikahuvilisele tasuta kättesaadav õhtuõpiku veebilehelt.

"Matemaatika õhtuõpik“ on ühisrahastusplatvormi „Hooandja“ üks edukamaid projekte, kus vaid nädalaga koguti matemaatikaõpiku väljaandmiseks vajaminev raha, 7400 eurot. Projekti lõpuks oli ideed toetanud 451 hooandjat 13 213 euroga. Autorite otsusel anti tasuta õhtuõpik igale Eesti matemaatikaõpetajale.

"Matemaatika õhtuõpik" kannab Creative Commonsi litsentsi, mis tähendab, et seda võib vabalt muuta ja kasutada õppematerjalina ka koolitunnis.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja