Populaarne Tartu ülikooli teaduslaager tuleb taas

Juba neljandat korda korraldab Tartu ülikool koostöös Eesti Füüsika Seltsiga suvel lastele ja noortele mõeldud TÜ teaduslaagri. Laager toimub 23. juulist 5. augustini Kloogaranna noortelaagris.

TÜ teaduslaagrite sihtrühm on 5.-9. klasside õpilased üle kogu Eesti. "Meie positiivne sõnum õpilastele on, et igaühest võib saada teaduses tegija. Oodatud on kõik õpilased, kaasaarvatud need, kes tunnevad, et huvi loodusteaduste vastu on veel üsna pisike ning sooviksid lähemalt tutvuda loodusteaduste põneva ja üllatusi pakkuva maailmaga," ütleb teaduslaagri projektijuht Mariin Kärp.

Laagri lapsed jagatakse 20-liikmelistesse rühmadesse ning rühmad tegelevad rotatsiooni korras igal laagripäeval uue teemaga. Laagris tutvustatakse erinevaid loodusteaduste valdkondi – alates bioloogiast ja keemiast, lõpetades infotehnoloogia ja keskkonnakaitsega. Õhtustel aegadel pakutakse lastele kõike seda, mida üks suvine laager pakkuma peab – vahvad mängud ja seltskondlik tegevus.

Laagris on juhendajateks ja kasvatajateks noored inimesed – üliõpilased, magistrandid ja doktorandid.

Laager toimub kahes vahetuses - esimene vahetus (23.07-29.07) on 5.-7. klasside õpilastele, teine vahetus (30.07-05.08) on 8.-9. klasside õpilastele. Teaduslaagri osalustasu on 100 eurot. Registreerumine toimub põhimõttel “kes ees see mees” kuni kohad täituvad. Osalejate nimekirji kuulutatakse välja 1.maiks.

Rohkem infot: www.teaduslaager.ee

Lisainfo: Mariin Kärp, TÜ Teaduslaagrid projektijuht, tel 58163716, mariin.karp@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja