Portugali keele päev Tartu Ülikoolis

Kolmapäeval, 13. mail peab TÜ germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituut portugali keele päeva.

Päev avatakse kell 9.30 germaani, romaani ja slaavi filoloogia instituudi ruumides, millele järgneb kell 11.00 dokumentaalfilmide programm Portugali kultuurikeskuses (Ülikooli 17, Tartu). Huvilistel on võimalik näha ühtteist filmi, mis kõnelevad erinevatest portugali keelt kõnelevatest maadest ning proovida Portugali küpsetisi ja jooke.

Kell 17 tutvustab oma teost "Terra Java" tuntud Portugali kirjanik João Lopes Marques, kes elab praegu Eestis.

Portugali keele päeva eesmärk on tutvustada Portugali kultuuri, traditsioone ja elustiili ning anda aimu portugali keelest, mis ühendab mitmeid riike. Portugali kultuurikeskuse korraldatav päev on osa ülemaailmsest portugalikeelsete riikide ühenduse CPLP kultuuripäeva programmist.

Lisainfo: Bruno Marques, portugali keele lektor, tel 5362 9500, bruno.marques@ut.ee

Kristina Kurm

avalike suhete peaspetsialist