President tunnustab viit Tartu ülikoolis töötavat inimest riikliku teenetemärgiga

President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 96. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete eest 99 inimesele riikliku autasu. Saajate hulgas on ka mitmed Tartu ülikooliga seotud inimesed.

Ilvese sõnul kuulub Eesti kõrgeim tänu erinevate elualade inimestele nii kodumaal kui kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib riigi tunnustust. «Nende inimeste tubliduse lood kokku näitavad Eesti suuremaks kasvamist,» ütles ta presidendi kantselei teatel.

Tartu ülikoolist tunnustab president viit inimest:

Valgetähe III klass

Anzori Barkalaja – hariduselu edendaja, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor

„Sisuliselt on see tunnustus kogu Viljandi kultuuriakadeemiale ja akadeemias viljeletavale tegevusele,“ jagas Anzori Barkalaja autasuga saadud tunnustust kogu akadeemia kollektiiviga.

Valgetähe IV klass

Alvo Aabloo - materjaliteadlane, robootika populariseerija, Tartu ülikooli professor

Jaak Kikas - füüsikateadlane, Tartu ülikooli professor

„See on rõõmus sündmus, mida ei osanud oodata. Veel rõõmsam on see seetõttu, et sedakaudu saavad tunnustust tegevused, mida vedada olen püüdnud – teaduse populariseerimine ja füüsika olümpiaadid – eesmärgiks ikka teaduse ja ühiskonna parem üksteisemõistmine ja vastastikune toetus,“ sõnas Jaak Kikas ning avaldas tänu kõigile, kellega tal selle eesmärgi täitmise nimel on olnud õnn koos töötada.

Eesti Punase Risti I klass

Arne Lepp - anatoom, meditsiinihariduse edendaja, Tartu ülikooli emeriitprofessor

Eesti Punase Risti III klass

Margus Punab - arstiteadlane, Tartu ülikooli androloogia dotsent

Teenetemärgi saavad ka pikaajaliselt Tartu ülikoolis töötanud Helve Raik ja aastaid ülikooli puhkpilliorkestri juhina töötanud Enno Tubli.

Riigipea annab teenetemärgid üle 23. veebruaril Pärnu Endla teatris.

Kõikide teenetemärgi saajatega on võimalik tutvuda presidendi veebilehel.

Teenetemärkide kohta saab lähemalt lugeda siit.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja