Prof Toomas Haldma valiti tagasi TÜ majandusteaduskonna dekaaniks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41346","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]] Toomas Haldma plaanib eelseisval ametiajal jätkata majandusteaduskonna tasakaalustatud arendamist. Ülesanne, mis tema sõnul kindlasti tähelepanu vajab, on doktoriõppe edendamine. Suurt tähelepanu kavatseb Haldma pühendada teaduskonna ülikoolist väljapoole suunatud kuvandi loomisele, pidades silmas vilistlasi, tulevasi tudengeid ning ka ettevõtjaid.

Haldma oli ainuke dekaani kohale esitatud kandidaat ning tema poolt olid kõik 26 hääletusest osa võtnud valimiskogu liiget. Tema kandidatuuri ülesseadmiseks esitasid ühise ettepaneku prof Jüri Sepp, prof Raul Eamets ja prof Maaja Vadi.

Toomas Haldma on sündinud 1957. aastal Tartus. Ta lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli 1981. aastal majandusküberneetika erialal cum laude. Majanduskandidaadi väitekirja kaitses ta 1987. aastal Moskva Lomonossovi Riiklikus Ülikoolis. 2003. aastast on Haldma Tartu Ülikooli majandusarvestuse professor. Majandusteaduskonna dekaani ametit on Haldma pidanud 2005. aasta septembrist.

Lisainfo: Ene Kivisik, TÜ majandusteaduskonna dekanaadi juhataja (737 6315, ene.kivisik@ut.ee).

Ande Etti
TÜ pressiesindaja