Psühholoogid juhivad tähelepanu testide kasutamise problemaatikale

"Testide kasutamine on Eestis üsna kehvasti reguleeritud – on nii õiguslikke probleeme ehk küllaltki palju tehakse teste, mille kasutamiseks puuduvad õigused, kuid sageli on puudu ka vajalikest teadmistest," rääkis TÜ arengupsühholoogia teadur Kenn Konstabel.

Konstabeli sõnul on vilistlaspäeva üheks olulisemaks sõnumiks tuletada psühholoogia eriala lõpetanutele meelde, et testide kasutamine nõuab oskusteavet. "Testide tegemine ei tohiks olla lihtsalt ajalehest väljalõikamine ja siis inimestele paljunduste jagamine," lisas Konstabel.

Testidest räägivad vilistlaspäeval sotsiaalpsühholoogia dotsent Olev Must, arengupsühholoogia teadur Kenn Konstabel, Uuringufirma Fontes konsultant Kadri Korjas ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste keelekeskuse keeletestija Ülle Türk. Eetika probleemide teemalisi seminare päeva esimeses pooles juhendab kliinilise psühholoogia lektor Maie Kreegipuu.

Loengutele järgneb René Mõttuse ja Kenn Konstabeli juhitud seminar "Kas psühholoogilised testid suudavad öelda midagi olulist?".

Päeva täpset ajakava vaata siit: http://psych.ut.ee/psych/

Lisainfo: Kenn Konstabel, TÜ psühholoogia instituut, tel 737 5903, kenn.konstabel@ut.ee Eelregistreerimine: Ester Sõtsova, TÜ psühholoogia instituut, tel 737 5902, ester.sotsova@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja