Rahvusülikooli aastapäeva tähistamine tõi ülikooli kaks "Tartu Kultuurikandja 2019" laureaaditiitlit

Reedel, 28. veebruaril kuulutati Tartu Uues Teatris välja "Tartu Kultuurikandja 2019" laureaadid.

Aasta kultuuriorganisatsiooniks kuulutati Tartu Ülikooli muuseum, kes pälvis tunnustuse silmapaistva ja põneva näitusetegevuse eest 2019. aastal. Aasta kultuurikorraldajaks kuulutati Kadri Asmer „Rahvusülikool 100“ juubeliürituste koordineerimise ja korraldamise eest.

Aasta kultuurisündmuse kategoorias oli nomineeritud ka Pärt Uusbergi rahvusülikooli 100. aastapäevaks loodud suurvormi "... ja tuulelaeval valgusest on aerud…“ ettekanded.

Rahvusülikooli sajanda aastapäeva tähistamise nõuandva kogu esimees Margit Sutropi sõnul on Tartu Ülikoolil põhjust mitmekordseks rõõmustamiseks. 2019. aasta Tartu Kultuurikandja tunnustus näitab, et rahvusülikooli juubelipidustused ei läinud korda mitte ainult ülikooliperele vaid ka linnarahvale.

"Soovin südamest õnne Kadri Asmerile, kelle loov lähenemine, organiseerimis- ja läbirääkimisvõime ning tasakaalukas ja sõbralik suhtlemisstiil tegid temast võrratu projektijuhi. Samavõrd väärib palju tänusõnu ja kiitust ka ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma, kes koos oma meeskonnaga pani kokku väga mitmekesise ja põneva näituste kava, mis näitas ülikooli rikkalikku vaimupärandit," rõõmustas Sutrop.

Sutrop lisas, et muueumi näitus "Minu elu ülikool" on ka üks neid väärtusi, mis jääb püsiekspositsioonina ülikooli visiitkaartiks ka pärast juubeliaastat. Näitused "Ideaalide Eesti. 100 aastat otsinguid" ja Kadrioru kunstimuuseumis korraldatud näitus "Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu" ülikooli kunstivaradest olid kultuurisündmused, mis seostasid eestikeelse ülikooli juubeli Eesti sajanda sünnipäevaga.

Loe rohkem Tartu kultuuri tänuüritusest.