Rahvusvaheline arvutiteaduse suvekool tähistab juubelit

21.–25. augustini toimub Otepääl juba kümnendat korda Eesti arvuti- ja süsteemiteaduse suvekool, mis on suurima osavõtjate arvuga suviseid arvutiteaduse täiendusõppe võimalusi Eestimaal.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38476","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Eesti arvuti- ja süsteemiteaduse suvekool (Estonian Summer School on Computer and Systems Science, lühidalt ESSCaSS) toob igal aastal kokku rahvusvaheliselt tunnustatud arvutiteadlased, kes viivad viie päeva jooksul läbi lühikursused erinevatel aktuaalsetel teemadel.

Suvekooli peakorraldaja, TÜ arvutiteaduse professor Jaak Vilo sõnul pakub ESSCaSS arvutiteaduse huvilistele suurepärase võimaluse omandada uusi teadmisi ning oma tegemistele tagasisidet saada. "Suvekooli üha kasvav populaarsus nii Eestis kui välismaal osutab sellele, et võimalus kuulata tippteadlaste praktilise ja teoreetilise vahel hästi balansseeritud loengutsükleid ning aktiivne osalemine oma poolelioleva teadustööga on heaks motivaatoriks noorte arvutiteadlaste põlvkonna kasvamisele," ütles Vilo.

Selle aasta kool käsitleb teemasid nagu turvaline e-hääletus, hajusarvutuste jaoks sobilikud luku-vabad andmestruktuurid, tarkvara-arenduse metoodikad ja muud huvitavat. Suvekooli formaati mahuvad kutsutud välisesinejate pikemad loengutsüklid ning osalejate posteri- ja ettekandesessioonid. Ürituse peamine sihtrühm on magistrandid ja doktorandid, kellele avaneb võimalus tutvuda meile oluliste arvutiteaduse rakenduslike teemadega tipplektorite esituses. Suvekool on aga mõeldud kõigile arvutiteaduse huvilistele, kel soovi ja huvi hilis-suvel enesearendamisega tegelda.

Suvekool toimub 21.-25. augustil Bernhard Spaa Hotellis Otepääl. Osalemiseks on vajalik eelregistreerumine tähtajaga 3. juuli 2011. Vabade kohtade olemasolul saab liituda kuni 31. juulini.

Suvekooli toimumist toetavad Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia doktorikool ja Arvutiteaduse tippkeskus Euroopa Liidu toel ning Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse "Tiigriülikooli" programm ja TÜ arvutiteaduse instituut. Koos talviste Arvutiteaduse talvekoolide ja sügiseste Teooriapäevadega moodustavad TÜ ja TTÜ ühiselt korraldatud arvutiteaduse üritused stabiilse ja regulaarse koolitusfoorumi.

Rohkem infot: http://esscass.cs.ut.ee/2011

Lisainfo: Jaak Vilo, ESSCaSS peakorraldaja, tel 50 49365, jaak.vilo@ut.ee, esscass@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja